Vanmiddag rond 16.30 uur heeft bij winkelcentrum De Clinckhoeff een steekincident plaatsgevonden. Vlakbij de ingang van het winkelcentrum, aan de kant van de huisartsenpost, werd een jonge man in zijn rug gestoken. Direct na het incident ging de dader er vandoor.
Omstanders schoten het slachtoffer te hulp en begeleidden hem naar de huisartsenpost aan het Marinus Vermeerplein. Twee ambulances kwamen ter plaatse om medische zorg te verlenen. De jongen is met spoed en onder begeleiding van de politie naar het ziekenhuis vervoerd. De politie heeft om 18:15 laten weten dat de situatie van de jongen stabiel is.
Na aankomst van de politie leidde het onderzoek al snel naar schakelflat Castor, gelegen naast de huisartsenpost. De politie omsingelde het gebouw en kreeg hierbij ondersteuning van twee hondengeleiders en een drone-team. Korte tijd later werd in de flat een blanke man van in de dertig aangehouden. Hij is geboeid afgevoerd.
Meerdere kinderen waren getuige van het incident. Volgens getuigen zou vlak voor de steekpartij een woordenwisseling hebben plaatsgevonden, waarbij onder meer werd geroepen: “Kan je niet uitkijken?” Vervolgens ontstond er tumult, waarna het incident zich voltrok.
Een politiehelikopter heeft nog enige tijd boven het gebied gevlogen, waarna een drone-team het overnam.
De politie is nog ter plaatse voor verder onderzoek en roept getuigen op zich te melden. Zij kunnen bellen naar 0900 – 88 44.
Foto’s zijn gemaakt door IJsselstein 2.0 en RBF Media



